biscuit

IXS European cup Leogang pohledem Petera Marciňa

Závody, Filmy a videa - IXS European cup Leogang pohledem Petera Marciňa

28.06.2013

Hlási sa Peter Marciňa a píšem další report z prvého kola IXS Európskeho poháru v Rakúskom Leogangu ktoré sa konalo 22-23.6.2013. Ja som vyrazil na toto kolo ako jediný slovák štvrtok ráno a podvečer som bol na ubytku. Piatok azurkové počasie. Registračka prebehla rýchlo a do 12.00hod bol trackwalk. Nazul som si fiveteny a išiel na lanovku. Na začiatku trate som pofotil krásnu scenérku rakúskych álp a kukol trať. Bola rovnaká ako minulý rok na sveťáku. Jedna zmena bola, že pred cieľovým skokom bol pristavený paleťák. Trať bola krásna dlhá s lavicami a koreňovými pasážmi. Od 12.00 do 18.00 bol prvý tréning. Trať bola veľmi veľmi suchá a šmýkalo sa na nej. Sám som to otestoval, keď som dopadol na kameň, ten mi to trochu ustrelil a už som išiel cez rajdy ako za mlada. Ujala sa ma angličanka, ktorá bola dosť vystrašená. Ukazovala mi furt na krk a postarala sa. Týmto jej ďakujem :-)

Po piatkovom tréningu sa počasie v sobotu mení a začína lejak. Prší vytrvalo a husto. Sucho sa premenilo na mokro, no trať je skvelá. Nič nelepilo a všetko vsiaklo. Najlepší povrch aký len môže byť. Tento povrch ostal aj na nedeľu, no časom zas celá trať uschla. Tréning je do 12.00hod a potom začína jazda. Dostal som defekt, takže tréning končím o hodinku skôr. Keď som ho menil, tak prišiel vrtulník a jedného týpka resuscitovali dosť dlho a furt nič, dúfam že je v pohode.

Finálka začína a ja štartujem o 14.30hod. Poriadne sa rozcvičiť, rozdýchať a poďme na to! Odčítava sa posledných 5sekún a už sa sústredím na jazdu. Píp a štartujem. Točky, lavice okolo maštale a lesík do polky traťe mi vydali skvele a šlapem do pedálov čo to ide. Ako som si v duchu povedal ako dobre sa mi ide, zlomil sa mi úchyt kluky a ohla sa mi celá píla,rotring do vnútra. Pozrel som sa na ňu a zistil som že polku trate pôjdem bez šlapania. Stále som to chcel zajazdiť čo najlepšie, no v zápätí som vyletel z trate a padol. Povzdychol som si dosť nahlas (asi som si to neuvedomil a ľudia začali tlieskať) Vstal som sadol na bike a zišiel do cieľa. Pozrem na tabuľu čas 3.58min čo je nakoniec 197.miesto z 280eliťákov. Mrzí ma tento výsledok, lebo viem že som mohol zajazdiť o 20sekúnd lepší čas, čo je asi 90miesto.

Ale teraz už je bike v service CMS(cykloservis Martin Smatana) a dáva sa dokopi.Už sa chystáme s tímom (Life4Ride dwonhill team) a vyrážame na druhé kolo IXS cupu na Špičák. Takže drže palce a čekujte ElementStore.cz, kde budú dalšie videá, fotky a novinky!